Filmy warte obejrzenia

filmy-warte-obejrzenia

Jak pewnie wielu z was ja także jestem fanem filmów i co jakiś czas lubię się wybrać ze znajomymi do kina i przynajmniej raz w tygodniu obejrzeć film, który jest na mojej liście do obejrzenia. Co roku odkrywamy jakiś nowy hit i znajdujemy perełki, o których nikt nawet by nie pomyślał co mogły osiągnąć przed obejrzeniem. Oczywiście mowa tutaj bardziej o kinie zagranicznym i na tym się skupię w moim krótkim zestawieniu. Nie mówię też, że nie znajdziemy w kinach jak i już wypuszczonych filmach niczego polskiego co by było dobre bo oczywiście polskie kino trzyma się dobrze. Po prostu tak będzie wyglądać to zestawienie. A jakie ono jest? Jakie filmy więc warto zobaczyć chociaż raz w swoim życiu?

 

„Skazani na Shawshank” – Jeśli ktoś nie widział tego filmu powinien się on znaleźć u takiej osoby na szczycie każdej listy do obejrzenia! Wg mnie jest to najlepszy film jaki widziałem w życiu. Opowiada on o historii bankiera, który został skazany na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo swojej żony. Ponad ¾ akcji filmu dzieje się w więzieniu i tam jest właśnie najciekawiej. Codzienne historie Andyego Dufresnea i jego przyjaciela, którego poznał za kratami Reda, tak bardzo dają do myślenia, że trudno uwierzyć że film ten jest oparty na faktach. Po prostu nie da się tego opisać to trzeba zobaczyć.

skazani na shawshank

 

„Chłopiec w Pasiastej Piżamie” – Nie wiem jak wy ale ja bardzo lubię filmy w klimatach wojennych czy to I czy II wojna światowa, zawsze mnie bardzo ciekawią. Tutaj mamy do czynienia z historią pewnego chłopca który jest synem niemieckiego oficera, którego zadaniem było zarządzanie obozem w Auschwitz. Cała rodzina oczywiście musiała przeprowadzić się do Polski w pobliżu nieszczęsnej lokalizacji i wtedy mały chłopiec poznał nowego kolegę, a dalszą część trzeba zobaczyć samemu.

chłopiec w pasiastej piżamie za płotem

 

„Nietykalni” – Francuski film opowiadający o historii pewnego bogacza, który jest sparaliżowany i musi poruszać się na wózku. Jak to jest niestety z takimi osobami potrzebuje on kogoś do opieki i tak znalazł swojego przyszłego przyjaciela Drissa, który pokazał mu świat z innej strony sprawił, że nie czuł się sparaliżowany, że o tym zapominał można powiedzieć, że jego życie wywróciło się o 180 stopni na lepsze.

nietykalni