Platformy VOD

platformy-vod

Obecnie na rynku znajdziemy 3 lub 4 wiodące platformy z serialami i filmami na życzenie, oczywiście wszystkie są one legalne i za miesięczną opłatą otrzymujemy dostęp do prawie nieograniczonej rozrywki. Z tych najbardziej znanych można wymienić Netflixa, HBO Go, Amazon Prime i Hulu. Każde ma swoje wady i zalety tak samo jak propozycje serialowe i filmowe. Jest tutaj podobnie jak z grami czasami mamy gre dedykowaną tylko na PlayStation 4 a na Xboxa w ogóle nie jest ona wydana. Tak samo jest z tymi platformami. Netflix ma swoje produkcje, HBO swoje telewizyjne, a od niedawno tworzyć zaczął także Amazon. Od tego, którą platformę wybierzemy zależy co chcemy oglądać. Każda ma do zaoferowania coś innego, tak samo z funkcjami i dostępem do aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne. Poniżej postaram się je krótko przedstawić.

 

Netflix – Pionier na rynku streamowania tego typu rozrywki. Może się to wydawać dziwne ale zaczynał jako dostawca DVD na życzenie pocztą, a teraz są oni gigantem na tym rynku i mogą pozwolić sobie na produkowanie własnych filmów i seriali, które w żaden sposób nie odstają od tych z innych telewizji. Najtańszy miesięczny abonament wynosi zaledwie 34 zł, z konta mogą korzystać wówczas 4 osoby. Trzeba przyznać, że cena jest jak najbardziej akceptowalna co do rzeczy, które tam dostajemy. Do tego ich aplikacje możemy pobrać na dosłownie wszystkich urządzeniach przenośnych, od telefonów po tablety i konsole.

netflix logo

 

HBO Go – Na tej platformie udostępnione mamy wszystkie produkcje telewizji HBO, więc na jakość nie możemy narzekać. Znajdziemy tutaj wszystko po komedie i dramaty czy dokumenty. Obejrzeć możemy takie hity z dawnych lat jak Rodzina Soprano, The Wire czy Kompania Braci. Z nowości to oczywiście Gra o Tron, czy pierwszy sezon Westworld który zgarnia bardzo dobre oceny wśród krytyków filmowych.

hbo go

 

Amazon Prime – Jest to nowość od Amazona i trzeba powiedzieć, że bardzo mocna. Od początku ruszyli z produkcją własnych pomysłów, a także zakontraktowali 3 gwiazdy BBC prowadzące do niedawna program Top Gear. Stworzyli oni nową wersje tego programu pod nazwą The Grand Tour, który ma być odpowiednikiem właśnie Top Geara. Do tego wiele jeszcze w planach, myślę, że na razie jest jeszcze za wcześnie by cokolwiek tu pisać.

amazon prime